Telefony dla seniorów

Telefony komórkowe, a tym bardziej smartfony kojarzą się najczęściej z młodzieżą? Tak na pewno było do niedawna, bo dzisiaj coraz więcej starszych ludzi korzysta z tych urządzeń. Zalet jest wiele, telefon pomaga w kontakcie z bliskimi, w nagłych przypadkach zaś może nawet uratować życie. Jaki jednak wybrać telefon dla seniora? Na jakie elementy koniecznie zwrócić uwagę?

Telefon dla seniora, odmiennie niż większość popularnych modeli, powinien mieć duże i czytelne przyciski. Najlepiej jak są jednocześnie dobrze i jasno podświetlane. Z takiej klawiatury powinno się łatwo i bezproblemowo korzystać, więc istotne jest również, jak wykonane są przyciski. Można powiedzieć, że to najważniejszy czynnik, jeśli chodzi o telefon dla emeryta, ale są oczywiście kolejne warunki, o których trzeba pamiętać. Komórka dla seniora musi mieć czytelny wyświetlacz. Wszystkie wyświetlane na nim elementy powinny być dobrze widoczne. Nie musi być duży, ważniejsze, aby litery i cyfry, które się wyświetlaną nie były za małe.

Interfejs w aparacie telefonicznym dla seniora musi być prosty i jak najbardziej intuicyjny. Na ekranie głównym nie powinny się pojawiać żadne “przeszkadzajki”, liczą się tylko najbardziej potrzebne elementy.

Telefony dla seniora są zupełnie inne niż dla młodych ludzi, a najbardziej to widać w zakresie wyboru funkcji dodatkowych. Te, które są przydatne dla młodzieży, raczej nie będą służyć seniorom. Telefony dla seniorów muszą tak naprawdę posiadać kilka niezbędnych funkcji dodatkowych. Istotne są, co nie dziwi, różnego rodzaju połączania alarmowe. Musi to działać tak, że wciśnięcie jednego przycisku zawiadamia o ewentualnym niebezpieczeństwie nie tylko pogotowie, ale i najbliższych. Telefony dla osób starszych powinny posiadać bardzo wytrzymałą baterię. Na pewno nie może ona starczać jak w większości nowoczesnych modeli, na 1-2 dni. Musi wytrzymać przez kilka dni, ponieważ nie każdy senior będzie pamiętał, by codziennie ładować telefon. 

Tak skonstruowany telefon będzie pomocny dla każdego seniora. Jednak zawsze zwracajmy uwagę na omówione elementy, żeby wybrany aparat telefoniczny dla seniora był rzeczywiście wsparciem, a nie udręką.

Trwa ładowanie